سلام

دوستان من یک مشکلی دارم. 

تفکر 0 و 1 دارم. یعنی یا همه چیز یا هیچ چیز. مثلا میرم یه وسیله بخرم، همه چیزش خوبه فقط 1 ایراد داره و به همین خاطر بی خیالش میشم. یا میرم خونه بخرم همه چیزش خوبه ولی جای پارکینگش خوب نیست پس بیخیالش میشم. 

قبلا موقع مدرسه میدونستم اگر برم امتحان بدم فرضا 15-16 میشم ولی من میخواستم معدلم بالای 19 بشه پس غیبت میکردم تا در امتحان بعدی جبران کنم. حتی توی پیدا کردن دختر واسه ازدواج هم این مشکل رو داشتم و خیلی مورد های خوب رو بخاطر ایرادات جزئی بی خیال شدم. یا از همه ی اینها بدتر اینکه من شغلم بورس هست. بعد فرضا یه سهمی میخرم که با 10 میلیون سود بفروشم. این سهم تا 8 میلیون سود میشه و من همچنان منتظرم بشه 10 تومن سود و نمیفروشم. اما جهت بازار عوض میشه و من آخرش با مثلا 20 میلیون ضرر مجبور میشم بفروشم! ولی انگار مغز من حاضر هست 20 میلیون ضرر کنه ولی به جای 10 میلیون 8 میلیون سود نکنه!!!

خلاصه خودم از این تفکر ضربات زیادی توی زندگیم خوردم و کاملا بر اشتباه بودنش آگاهی دارم. پس دنبال توضیح بیشتر و یا واکاوی ایراداتش نیستم. فقط دنبال اینم ببینم کسی تجربه ی مشترکی داشته و تونسته خودش رو درمان کنه؟

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موزیک یا موسیقی... مسئله این نیست! مسئله هنر است! ُسوداد؟ نمونه سوالات هیدروپونیک فنی حرفه ای !فیلچه TK & 凛として時雨 زوپ Barus Holding Group مسائل زناشویی کوروش کبیر معرفی وبلاگ های فیلم و سریال و اخبار فیلم